Small steps. Psychologia, rodzicielstwo, relacja.

„Dobre i złe sekrety” – Czy zawsze trzeba dotrzymywać tajemnicy?

„Dobre i złe sekrety” to książeczka wydawnictwa GWP z serii Bezpieczne dziecko.

W oparciu o tą książkę można przygotować ciekawe zajęcia dla dzieci lub wykorzystać ją w domu do rozmowy z naszym własnym dzieckiem.

Odnajdziemy w niej odpowiedzi na wiele pytań: Czym są dobre sekrety? Dlaczego warto dotrzymywać niektórych tajemnic, a o niektórych należy zawsze powiedzieć? Czym różnią się dobre sekrety od złych sekretów? Kto to jest skarżypyta i w jakich sytuacjach się nim nie jest? Dlaczego czasami milczymy, mimo iż wiemy, że nam lub komuś dzieje się krzywda? Czy internet może być źródłem niebezpieczeństw?

Książka zachęca do rozmowy, pomaga dzieciom otworzyć się przed dorosłymi. Poza kolorowymi ilustracjami, znajdziemy w niej krótkie i napisane przystępnym językiem teksty, a także pytania do dzieci zachęcające je do podjęcia rozmowy na dany temat.

 

W książce znajdziemy rozdział poświęcony „Dobrym sekretom”, czyli tajemnicom, których warto dotrzymywać, takich – które sprawiają radość i są potrzebne.

Kolejny rozdział dotyczy „Złych sekretów”oraz niebezpieczeństw z nimi związanych.

Ostatnie dwa rozdziały poruszają tematykę bezpiecznego korzystania z internetu oraz tego, komu powiedzieć o złym sekrecie.

 

Dodaj komentarz

Close Menu
×
×

Koszyk