Small steps. Psychologia, rodzicielstwo, relacja.

Twoje wrażliwe dziecko.

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 11/05/2019
09:30 - 14:30

Lokalizacja
Przystań Ośrodek Wsparcia i Rozwoju

Kategorie


“Twoje wrażliwe dziecko” – warsztaty dla rodziców.

 

Wysoko wrażliwość to cecha genetyczna, bardzo często dziedziczona. Dzieci z wysoką wrażliwością stanowią około 15-20 % dzieci.

To dzieci, które widzą więcej, dostrzegają subtelne zmiany w otoczeniu, większą liczbę szczegółów.

To dzieci, które czują głębiej, ich emocje często są bardzo intensywne, bardzo empatyczne, zauważają i cierpienie innych ludzi, zwierząt.

To dzieci, które są skłonne do większej refleksji, analizowania i przetwarzania najdrobniejszych zapachów, dźwięków, innych bodźców.

Często wszystko to, jest dla nich źródłem trudności, przestymulowania, przeciążenia. I w związku z tym mogą być postrzegane, jako „niegrzeczne” , „nieśmiałe”, „wstydliwe”, „bojaźliwe”.

Stanowi to również wyzwanie dla rodziców. 

Dzieci wysoko wrażliwe, aby wykorzystać swój potencjał, aby rozkwitnąć potrzebują optymalnych dla nich warunków: akceptacji tego kim są i jakie są, wsparcia w regulowaniu swoich emocji, uważnego towarzyszenia, wyczulenia na to, co może być dla nich źródłem dyskomfortu.

Warsztaty kierowane są do rodziców, którzy poszukują wiedzy na temat wysokiej wrażliwości, chcą zgłębić co może stać, za trudnymi zachowaniami dziecka, oraz dużymi emocjami, dowiedzieć się jak wspierać dziecko na codzień i budować jego odporność psychiczną.

 

 

Rodzice uczestniczący w warsztatach dowiedzą się:

  • czym jest wysoka wrażliwość dziecka i jak może wpływać na życie rodziny,
  • czym wysoka wrażliwość nie jest,
  • jak rozumieć wysoko wrażliwe dziecko: rozwój małego dziecko – poszczególne etapy
  • jak wspierać wysoko wrażliwe dziecko: w regulacji emocji, codziennych trudnościach
  • jak wspierać siebie w tej relacji

Prowadzące:

Katarzyna Szewczyk – psycholożka dziecięca, terapeutka dzieci i młodzieży, pracuje prowadząc konsultacje indywidualne i warsztaty dla rodziców oraz szkół. Absolwentka Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Rodzicielstwa Bliskości dla profesjonalistów prowadzonym przez Agnieszkę Stein, Psychomotoryki Neurorozwojowej dziecka i szkolenia z Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Mama wysoko wrażliwej prawie dwuletniej córki.

 

Katarzyna Burtna – psycholożka dziecięca, od ponad 9 lat wspiera rodziców oraz dzieci pracując m.in.  w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Prowadzi też konsultacje indywidualne dla rodziców. Absolwentka studiów podyplomowych: Diagnoza kliniczna i psychoterapia oraz Studium Terapii Rodzin, Rodzicielstwa bliskości dla profesjonalistów prowadzonego przez Agnieszkę Stein oraz I stopnia Terapii Skoncetrowanej na Rozwiązaniach. Prywatnie mama sześcioletniej dziewczynki oraz półtorarocznego chłopca.

Miejsce:  Przystań Ośrodek Wsparci i Rozwoju Opole, ul. Barlickiego 5

Koszt: 150 zł

                                                                                                                                   

Rejestracja:

Dodaj komentarz

Close Menu