Small steps. Psychologia, rodzicielstwo, relacja.

Dobble kids.

Dobble – wielu z Was na pewno jest dobrze znana. Kupiłam ją jakiś czas temu, ale ostatnio „odkryłam” ją na nowo.

Dobble kids – przewidziana dla dzieci od lat 4, ale uważam, że zarówno starsze dzieci, jak i dorośli dobrze będą się przy niej bawić. Świetna nie tylko do grania z dzieckiem w domu, w podróży ( zajmuje niewiele miejsca – jedynie małe okrągłe pudełeczko), ale również do wykorzystania w pracy z dziećmi: jako przerywnik, dodatek do zajęć, ich główny element. Gra ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo – ruchową, zawiera element rywalizacji.

W pudełku znajduje się 30 kart, a na nich obrazki zwierząt – 1 karta zawiera 6 różnych zwierząt i tylko 1 zwierzę powtarzające się na dowolnych dwóch kartach. Zwierzęta mogą różnić się jedynie rozmiarem.

 

Gra „standardowa”, w którą długi czas grałam z córką, polega na tym, że ze stosu kart gracz wyciąga dwie, kto pierwszy znajdzie na nich to samo zwierzątko, wypowiada jego nazwę, a następnie wyciąga dwie kolejne karty. Wygrywa osoba, która zgromadzi więcej par. W tą wersje grałyśmy długo i często. Po jakimś czasie została zastąpiona innymi grami. Ostatnio „przez przypadek” okazało się, że w instrukcji są jeszcze inne możliwości rozgrywek  (czasami się tak dzieje, gdy instrukcję z braku czasu się pomija – drzemki młodszego trwają zazwyczaj 30 minut 🙂 – a i kawy dobrze byłoby się napić – to dodatkowy atut – gra trwa krótko 🙂 ). Od tej pory znowu gramy w nią praktycznie codziennie – za każdym razem w inny sposób. W środku znajdziemy opis 5 „minigier”: „Zabawa w chowanego”, „Szybkie palce”, „Piekielna wieża”, „Studnia”, „Niechciany prezent”.

Istnieją jeszcze dwie wersje  gry.

Jedna przewidziana jest dla dzieci od lat 6, ale i dla dorosłych jest świetną zabawą.

Dobble 1 2 3 jest grą dla najmłodszych ( podany wiek : 3 lata).

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Super gra, świetnie się przy niej bawimy, a śmiechu co niemiara 👍😀

    1. I my często do niej wracamy 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu
×
×

Koszyk