Small steps. Psychologia, rodzicielstwo, relacja.

„Woolfy” – gra rozwijająca umiejętność współpracy.

Gra „Woolfy” firmy Djeco, wiek zalecany to 5-9, jednak myślę, że i dla starszych dzieci będzie ciekawa.

Gra nie opiera się na rywalizacji, a na współpracy. Bardzo lubiana zarówno przez przedszkolaki, jak i dzieci w wieku szkolnym.

W skład gry wchodzą : plansza, 3 figurki świnek, figurka wilka, kocioł, 3 kostki do rzucania, domek z cegły do budowania.

Zasady:

Trzy małe świnki mają za zadanie zbudowanie domu z cegły, w którym będą mogły bezpiecznie schować się przed wilkiem. Uczestnicy rzucają kostką i poruszają się po planszy. Jeśli na kostce wypadnie wilk – uczestnik przesuwa jego figurkę na następne pole – oznaczone głową wilka. Jeśli na kostce wypadnie dom – uczestnicy mogą schować się w domku ze słomy lub drewna, a kiedy zbudują – również w domku z cegły. Aby zbudować domek gracze muszą stanąć na polu z cegłami – wtedy dodają kolejne ściany, a na końcu dach. Gdy uczestnik minie wilka lub stanie na jego polu – trafia do kotła. Jak można uwolnić świnkę? Jeśli kostka wyląduje na 1, 2 lub 3, gracz może wyjąc świnkę, która jest tego samego koloru co dana kostka i ruszyć ją o tyle pól ile wskazuje kostka.  Jeśli kostka wyląduje na obrazku z „domkiem”, gracz może wyjąć świnkę z garnka i umieścić w dowolnym domku.

Gra kończy się, kiedy uczestnicy zbudują dom i się w nim schowają. Wilk wygrywa jeśli wszystkie 3 świnki znajdą się w garnku.

 

Bardzo fajna alternatywa dla gier, w których liczy się rywalizacja. Proste zasady, lubiane przez dzieci figurki świnek oraz wilka. Najważniejsze jednak, że wpływa na kształtowanie umiejętności pracy w zespole, podejmowania wspólnych decyzji. Pokazuje, że wspólnymi siłami można coś stworzyć i wygrać – z groźnym wilkiem – w tym przypadku 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu
×
×

Koszyk