Small steps. Psychologia, rodzicielstwo, relacja.

Nazywam się Katarzyna Burtna, jestem psychologiem dziecięcym.

Studia psychologiczne o specjalności klinicznej ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim.               Swoją wiedzę pogłębiałam m.in. na studiach  podyplomowych: Diagnoza kliniczna i psychoterapia oraz Studium Terapii Rodzin. Ukończyłam szkolenie: Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów, prowadzone przez Agnieszkę Stein, I stopnień Terapii Skoncetrowanej na Rozwiązaniach oraz Szkolenie z Metody Kids Skills.  Nieustannie  poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach, kursach, warsztatach, czytając różnego rodzaju publikacje, szczególnie te dotyczące Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa bliskości, Teorii przywiązania. 

 W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologa.  

Od kilku lat pracuję w żłobkach, przedszkolach, szkołach. Prowadzę zajęcia dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. 

W swojej pracy towarzyszę i pomagam rodzicom oraz dzieciom. Z szacunkiem odnoszę się do ich wyborów, stawianych sobie celów. Towarzyszę im w procesie zmiany (jeżeli taka jest ich potrzebą), poszukiwaniu rozwiązań, dostrzeżeniu swoich potrzeb i zaopiekowaniu się nimi. Wierzę w moc rodzicielskich i dziecięcych kompetencji.

Prowadzę konsultacje indywidualne dla rodziców, którzy zmagają się z różnego rodzaju wątpliwościami rodzicielskimi, wychowawczymi, niepokojem o rozwój dziecka. Poszukują informacji dotyczących reagowania na trudne dla nich zachowania dziecka, przeżywania przez dziecko emocji. Staram się pomóc im lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby, wesprzeć  w momentach trudnych dla nich oraz całej rodziny. 

Prowadzę również zajęcia dla dzieci rozwijające i wspierające umiejętności społeczne, regulację emocji. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu swoich mocnych stron, kompetencji. Wspieram w chwilach, które stanowią dla nich wyzwanie, budzą silne emocje. 

Wiedzę czerpię z takich podejść, które poszukują zrozumienia dla dziecięcego świata emocji, przeżywania, doświadczania. Koncepcji, które podkreślają siłę i znaczenie więzi pomiędzy rodzicami, a dziećmi. 

W życiu prywatnym i zawodowym bliskie są mi wartości podkreślające siłę wzajemnych relacji, opartych na szacunku i zaufaniu.

Stronę Small steps stworzyłam chcąc dzielić się pasją, jaką jest dla mnie psychologia, praca z drugim człowiekiem.

Close Menu
×
×

Koszyk